WORKSHOP: Radiation protection in CT and Interventional radiology

Szanowni Państwo!

Drodzy Elektroradiolodzy!

Serdecznie zapraszamy do udziału w anglojęzycznych warsztatach pod tytułem „Radiation protection in CT and Interventional radiology” (“Ochrona radiologiczna w tomografii komputerowej i radiologii interwencyjnej”) organizowanych przez International Society of Radiographers & Radiological Technologists (ISRRT), European Federation of Radiograpfer Societes (EFRS), Polskie Towarzystwo Elektroradiologii (PTE) oraz Zakład Elektroradiologii Uniewerystetu Medycznego w Lublinie.

Celem warsztatów jest wyrównanie wiedzy elektroradiologów w całej Europie poprzez organizację cyklicznych spotkań w różnych krajach europejskich. Warsztaty szczególnie dedykowane są dla elektroradiologów pracujących w zakładach radiologii interwencyjnej oraz pracowniach tomografii komputerowej, celem podniesienia ich umiejętności i kwalifikacji oraz zdobycia wiedzy na temat optymalizacji dawki w kontekście obecnych europejskich wytycznych. Uczestnictwo w warsztacie szczególnie może być pomocne dla osób ubiegających się o zatrudnienie w zawodzie elektroradiologa poza granicami kraju.

W tym roku dzięki współpracy PTE, ISRRT oraz EFRS mamy możliwość zorganizowania warsztatów po raz pierwszy w Polsce!

Dzięki uprzejmości dra hab. n. med. Radosława Pietury oraz Władz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie warsztaty odbędą się w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie, w dniach 23-24 września 2016r.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia przesyłamy Państwu w załącznikach.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o propagowanie tej informacji wśród elektroradiologów.

Serdecznie zapraszamy!

Z poważaniem,

Komitet organizacyjny

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1646886255630728/

 

Kontakt mailowy i formularz zgloszenia po wysłaniu maila na : 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia w Lublinie!

Dodatkowe informacje