IX Ogólnopolskie Warsztaty z okazji Światowego Dnia Radiologii

16-17 listopada 2019

Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mam zaszczyt zaprosić Państwa w dniach 16-17 listopada 2019 do Poznania. Okolicznością spotkania będą IX Ogólnopolskie Warsztaty z Okazji Światowego Dnia Radiologii.

W tym roku symbolem warsztatów jest serce. W popularnej piosence usłyszymy, że to najpiękniejsze słowo świata. Zapisane przez Homera w formie he kardie stało się rdzeniem łacińskiego cor. Współczesne brzmienie tych słów odnajdziemy w języku medycyny, na przykład kardiologia oraz w codziennym – kordialny, czyli serdeczny.

Leonardo da Vinci miał powiedzieć, że serce jest jak orzech, z którego wyrasta drzewo tętnic i żył. Drzewo życia. Symbol nieśmiertelności, ale też dążenia do doskonałości.

Tradycyjnie na warsztaty zapraszamy elektroradiologów, techników elektroradiologii i studentów oraz słuchaczy kierunku elektroradiologia. Propozycję kierujemy także do fizyków i lekarzy, z którymi współpracujemy w zespołach interdyscyplinarnych. Warsztaty to czas nauki i wymiany doświadczeń, bo jak mawiał aforysta Feliks Chwalibóg nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Pragniemy stworzyć okazję do dialogu pracowników ochrony zdrowia w zakresie wybranych aspektów diagnostyki i terapii pacjentów z problemami układu krążenia. Mamy nadzieję, że zagadnienia tegorocznych warsztatów poruszą serca i umysły Uczestników. Gdyż bez zrozumienia istoty problemów nie można podjąć działań ukierunkowanych na konkretnego pacjenta, ze świadomością ich ograniczeń i konsekwencji.

Gwarantujemy, że Poznań roztoczy przed Państwem swoje walory historyczne, kulturalne i kulinarne. Warto udać się na spacer po Starym Rynku na spotkanie z parą najsłynniejszych w Polsce koziołków i obejrzeć zabytkową zabudowę, smakując słodycz rogala marcińskiego.

Ewa Pasieka 
Przewodnicząca komitetu organizacyjnego

Aktualności

Certyfikat INFARMY

Mamy przyjemność ogłosić, że po raz kolejny nasze Warsztaty otrzymały Certyfikat Infarmy.

Dajemy w ten sposób Państwu gwarancję, że organizacja naszego wydarzenia spełnia kryteria weryfikacji wypracowane na podstawie Ustawy Prawo Farmaceutyczne oraz samoregulacji INFARMY czyli Kodeksu Dobrych Praktyk Przemysłu Farmaceutycznego i Kodeksu Przejrzystości.

REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA

 

 

© 2019 PTE | Prywatność | Nota prawna |  Kontakt