Ustawa o zawodzie

Drodzy Elektroradiolodzy,

historia rozważań, planów, projektów i prac nad ustawą regulujacą wykonywanie naszego zawodu ma już co najmniej klikanaście, jeśli nie kilkadziesiąt lat. Ostatecznie uchwalona została Ustawa o niektórych zawodach medycznych, która między innymi reguluje wykonywanie zawodu elektroradiologa. Od początku istnienia Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii, bylismy jednak zwolennikami samodzielnej ustawy o zawodzie elektroradiologa. Obecna ustawa, ogłoszona w Dzienniku Ustaw, reguluje podstawowe kwestie, delegując jednocześnie opis zakresu obowiązków i kompetencji elektroradiologa do aktu wykonawczego. Na chwilę obecną nie jest znana treść tego rozporządzenia ani treść jego projektu.

W toku prac legislacyjnych, Polskie Towarzystwo Elektroradiologii zgłaszało szereg uwag do procedowanego projektu Ustawy o niektórych zawodach medycznych. Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z projektem ustawy wraz z przesłanymi opiniami.

Na tym etapie, Polskie Towarzystwo Elektroradiologii podejmie starania w zakresie wpływu na treść aktów wykonawczych do ustawy, które sę niezwykle istotne w kontekscie roli i miejsca elektroradiologa w systemie zdrowotnym oraz w zakresie regulacji kompetencji i czynności zawodowych.

 

Zarząd Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii

 

© 2021-2023 PTE | Prywatność | Nota prawna | Regulamin | Kontakt